Błędy przy doborze stanika – czego się wystrzegać?

bielizna damska Gorteks - fioletowy komplet

Właściwy dobór stanika jest wbrew pozorom niełatwym zadaniem, Chodzi tu nie tylko o kolor, zdobienia czy model, ale przede wszystkim o prawidłowy rozmiar. Dlatego też wiele kobiet i młodych dziewczyn nosi niedopasowane staniki, które nie tylko nie dodają im urody, ale też znacząco zmniejszają codzienny komfort. Idealnym rozwiązaniem jest wizyta u profesjonalnej brafitterki, jednak nie każdy może sobie na nią pozwolić. Można jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, żeby bielizna damska Gorteks leżała jak ulał.

Położenie zapięcia

Jeśli zapięcie stanika z tyłu pleców unosi się w trakcie dnia w górę, oznacza to, że jest on zbyt luźny w obwodzie i nieprawidłowo dobrany. Takie efekt sprawia, że elementy bielizny wbijają się w skórę, a piersi „wylewają się” górą z miseczki. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno stanika o nieco mniejszym obwodzie.

Wielkość miseczki – wcale nie najważniejsza

Decydując się na zakup biustonosza w sklepach oferujących na przykład damską bieliznę Gorteks warto mieć na uwadze, że rozmiar miseczki nie jest wcale najważniejszym spośród wymiarów. Należy zacząć od dobrze dobranego obwodu, przy czym najlepiej jest zapinać biustonosz na ostatnią, najluźniejszą haftkę podczas przymierzania. Wiele kobiet postępuje odwrotnie, przez co stanik z czasem rozciąga się i nie ma już możliwości dopasowania go do ciała. Rozmiary miseczek różnią się w zależności od obwodu, te dwa wymiary nie są od siebie niezależne. Warto przymierzać!

Prawidłowy materiał

Damska bielizna Gorteks to bardzo szeroki wybór różnego typu staników. Decyzja zależy nie tylko od reszty ubioru. Panie o jędrnym, uniesionym biuście mogą zdecydować się na nieusztywniany model, jednak większości kobiet lepiej służą biustonosze zawierające usztywnienie. Niekoniecznie muszą przy tym tworzyć efekt powiększania – chodzi o to, żeby ustabilizować piersi i zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki. Biustonosz to część garderoby, która leży bardzo blisko ciała i nieprawidłowy, zbyt sztywny lub miękki materiał może nie zapewniać pożądanego efektu lub tworzyć otarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *